SVJETSKO PRVENSTVO U FEEDER RIBOLOVU

2 min read

TEKST: SINIŠA SLAVINIĆ

Dvostruka kruna Iraca

MERIDA (4. i 5. 5.) – Proteklog vikenda španjolska Merida i rijeka Guadiana bili su središte svijeta u feeder ribolovu odnosno ribolovu hranilicom na dnu. Naime Španjolska je ove godine bila domaćin 13. svjetskog prvnstva nacija u feeder ribolovu. Nastupila je 21 reprezentacija iz Afrike, Azije i Europe. Na žalost ne i hrvatska reprezentacija. Za razliku od lanjskog SP u Srbiji, koje je bilo na dohvat, ove godine Španjolska je bila predaleka destinacija za hrvatsku vrstu koja od nacionalnog saveza ima pravo samo na osnovne troškove nastupa (kotizacija) s obzirom da nije u prioritetima. Ipak, šteta je što se naši dečki nisu uspjeli sami „smetnuti“ i nekako otići na ovo SP. Teško je vjerovati da će to uspjeti i dogodine, kada je svjetsko prvenstvo u feeder ribolovu zakazano u Litvi, dakle za naše prvotimce također dalekoj destinaciji. No, tko zna…

Što se tiče ovogodišnjeg svjetskog prvenstva Španjolsku će pamtiti Irski predstavnici. Irci su osvojili naslove svjetskih prvaka i u ekipnoj i u pojedinačnoj konkurenciji. Irska reprezentacija je slavila s 59 osvojenih bodova. Prvog dana je imala sektorsi skor: 5-2-3-4-16, a drugog: 5-12-4-1-7. Za petama su im bili upravo Litvanci koji su u konačnici osvojili drugo mjesto na svijetu i Nijemci, koji su na kraju bili treći. Domaćini, Španjolci su osvojili četvrto mjesto, a favoriti Englezi morali su se zadovoljiti petim. Englezi su, što se tiče rankinga i broja osvojenih medalja na dosadašnjim svjetskim prvenstvima najtrofejnija svjetska reprezentacija sa 13 ovojenih odličja, osam ekipnih i šest pojedinačnih. Njihova prva udica Steve Ringer bio je i najbolje plasirani pojedinac engleske vrste sa šestim osvojenim mjestom na svijetu. Ringer je prvog dana bio drugi, a drugog četvrti u sektoru ukupno ulovivši 81210 grama ribe.

Na ovogodišnjem SP nisu se proslavili ni Mađari koji su druga svjetska nacija po broju osvojenih medalja u feeder ribolovu (osam na dosadašnjim svjetskim prvenstvima) s obzirom da su na kraju bili tek sedmi. Nije im pomogla ni njihova uzdanca Walter Tamas.
Pojedinačno, naslov svjetskog prvaka s trećim i prvim sektorskim plasmanom i 77140 grama ulovljene ribe osvojio je Irac Michael Buchwalden. Drugo mjesto s istim brojem bodova 4 (3-1), ali sa slabijom ukupnom kilažom (71670 grama) osvojio je Litvanac Arunas Mazurkevičius, dok se svjetskom broncom okitio Nizozemac Ramon Ansing sa 5 (2-3) bodova i 83730 grama ribe.

Chris standing up holding his daughter ElvaChris standing up holding his daughter ElvaChris standing up holding his daughter ElvaChris standing up holding his daughter Elva

Niti jedan dio Praktičnog ribolova i Praktičnog ribolova more ne smije se reproducirati bez pisane dozvole izdavača. Uredništvo ne odgovara za stavove i moguće krive navode u autorskim tekstovima. Copyright © 2023 Praktični Ribolov | Sva prava zadržana