KUP HRVATSKE U LOVU RIBE UDICOM NA PLOVAK

4 min read

TEKST : SINIŠA SLAVINIĆ

Seniori iz Torčeca, seniorke iz Josipovca

ĐAKOVO (16. – 18. 9. 2022.) – Završnica najmasovnijeg i najstarijeg klupskog natjecanja ribolovaca Hrvatske u lovu ribe udicom na plovak, 68. Kupa Hrvatske, održana je u subotu i nedjelju na jezeru Jošava u Đakovu. Natjecanje je okupilo najbolje ekipe seniora i seniroki, te juniora i juniorki u zemlji koje su pravo nastupa u Đakovu stekle poslije izlučnih natjecanja na općinskim odnosno županijskim, te zonskim kvalifikacijama. Prvi dan na jezeru Jošava lovilo se po veoma lošem vremenu, jakoj kiši i hladnoći. Staza je bila blatna i teška odnosno neugodna za ribolov i ribolovce, a pogotovo za njihov pribor. Drugog dana „nebo se smilovalo“ pa je 59 ekipa u sve četiri kategorije lovilo na suncem okupanom jezeru. Lovio se uglavnom patuljan i deverika, a od tehnika korišteni su dugi direktaši i šteka.

Natjecanje je proteklo u znaku ekipa Štuke iz Torčeca. U seniorskoj konkurenciji ekipa Štuke Colmic Torčec (Goran Matijašić, Mario Lončar, Kruno Milić) osvojila je prvo mjesto sa 20 bodova. Ekipa Torčeca prvog je dana bila druga, a drugog prva. Drugo mjesto i pravo nastupa, sljedeće godine, na Jadransko-podunavskom kupu ostvarila je ekipa Ilove iz Garešnice, kao i trećeplasirana ekipa Mure iz Murskog Središća.

U seniorskoj konkurenciji u ekipnoj konkurenciji nastupilo je 18 najboljih ekipa iz cijele Hrvatske sa ukupno 58 ribolovaca. U pojednačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Kruno Milić, član Štuke Colmic Torčec s 2 boda (dvije sektorske pobjede i 13650 grama ulova). Drugi je bio Ivan Tipurić, Štuka Donji Andrijevci s 5 bodova (1-4 / 12500 g), dok je treće mjesto osvojio Dražen Štajduhar, Ilova Garešnca sa 6 bodova (4-2 / 13810).

Chris standing up holding his daughter ElvaChris standing up holding his daughter ElvaChris standing up holding his daughter ElvaChris standing up holding his daughter Elva

U konkurenciji seniorki nastupilo je 19 ekipa. Prvo mjesto osvojila je ekipa Linjaka iz Josipovca (Mirjana Butković Domić, Ljiljana Martan, Željka Radić) sa 28 bodova. Josipovčanke su prvog dana bile pete, no drugog dana su s prvim mjestom uspjele izboriti naslov najbolje ženske ekipe u Hrvatskoj. Drugo mjesto osvojila je ekipa Koprivnce, koja je prvog dana bila prva, dok su treće bile natjecateljice Štuke iz Donjih Andrijevaca.

U konkurenciji seniorki ukupno je lovilo 56 ribolovki od kojih je poslije dva dana najbolja bila Ljiljana Martan iz Linjaka Josipovac sa 4 boda (1-3 /8719 grama). Drugo mjesto osvojila je Sara Strbad, Drava Donji Mihaljevec sa 4 boda (3-1 /8007), a treće Tatjana Štajduhar, Koprivnica sa 5 bodova (4-1 / 7025).

U konkurenciji juniora slavila je ekipa Štuke Colmic iz Torčeca sa 14 bodova. Mladi Torčanci (Patrik Orehovački, Lana Picer, Hrvoje Picer) su pokazali da se u njihovom klubu ne moraju bojati za budućnost. Mladi Torčanci bili su prvi oba dana natjecanja. Drugo mjesto osvojila je ekipa TSH Sensas Matchfishing Čakovec, a treće Đurađ Sveti Đurađ.

U juniorskoj kategoriji natjecalo se ukupno 13 ekipa odnosno 40 mladih ribolovaca. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Patrik Orehovački, član Štuke Colmic Torčec s 2 boda (1-1 / 10666). Drugo mjetso osvojila je Lana Picer, članica Štuke Colmic Torčec sa 3 boda (1-2 /16690), dok je treće mjesto osvojio Alan Dolančić, Đurađ Sveti Đurađ sa 3 boda (2-1 / 11055).

U konkurenciji juniorki nastupilo je devet ekipa. Naslov najbolje ekipe u Hrvatskoj izborile su juniorke Udice Donji Miholjac (Mia Sudarić, Monika Sudarić, Ena Guba, Nina Sudarić) sa 14 bodova. Donjomiholjčanke su prvog dana bile prve, a drugog druge. Drugo mjesto osvojile su juniorke TSH Sensas Matchfshing Čakovec, a treće Klena iz Svete Marije.

Ukupno je u ovoj kategoriji lovilo 30 juniorki, od kojih je najbolja pojedinačno bila Dora Kolmanić, TSH Sensas Matchfishing Čakovec s 2 boda (1-1 / 7661). Drugo mjesto osvojila je Ivana Pozderec, Klen Sveta Marija sa 3 boda (2-1 / 10762), a treće Katarina Rojo, Glavatica Prelog sa 3 boda (1-2 / 6955).