KUP HRVATSKE U ŠARANSKOM RIBOLOVU – Dvostruka kruna Karasa iz Novske

2 min read

Tekst: Siniša Slavinić

GAREŠNICA – Šaranaši Karasa iz Novske (Tino Trdišević i Ivan Mokri), poslije osvajanja naslova prvaka u Hrvatskoj šaranaškoj ligi, pobjedili su i na Kupu Hrvatske u šaranaškom ribolovu.

U organizaciji Hrvatskog športsko ribolovnog saveza pokrenut je i održan prvi Kup Hrvatske u šaranskom ribolovu, na jezeru Skresovi u Garešnici. Na finalu kupa u šaranolovu nastupilo je 16 ekipa iz osam županija. Pravo nastupa imale su po dvije najbolje ekipe sa županijskih liga i županijskih prvenstava u šaranskom ribolovu. Domaćin prvog finala Kupa u šaranolovu bio je ŠRS Bjelovarsko-bilogorske županije i ŠRD Bjelovar, te ŠRD Ilova Garešnica na čijoj je vodi prvenstvo održano.

Pobjedu na državnom kupu u šaranolovu odnijeli su šaranaši Karasa iz Novske, koji su u 53 sata ribolova ulovili 82,70 kg ribe, među kojima je bio i najveći ulov na natjecanju, šaran težak 11,72 kg. Drugo mjesto osvojila je ekipa Šarana iz Velike Ludine (36,28 kg), a treće Klena iz Nove Gradiške (29,99 kg).

Finale Kupa Hrvatske u šaranskom ribolovu održano je po vrućem i sparnom danu. Natjecatelji su imali pravo svoje startne pozicije, tijekom 53 sata neprekidnog ribolova, prihraniti sa 150 kg primame. Ukupno je ulovljeno 340,78 kg šarana i amura (73 ribe prosječne težine 4,67 kg).

Vrhovni sudac natjecanja bio je savezni sudac Dražen Stipetić iz Ogulina, koji je dobro odradio svoj dio posla uz pomoć vagara. Tajnik natjecanja je bio Mladen Čačić, a nagrade pobjednicima, na završnoj svečanosti, uručili su predsjednik HŠRS-a Vladimir Sever, gradonačelnik Grada Garešnica Josip Bilandžija i predsjednik ŠRD Ilova Garešnica Dražen Bengez.