3 min read

TEKST : SINIŠA SLAVINIĆ
FOTO : ŠRD KARAS ROKOVCI ANDRIJAŠEVCI

Nastavlja se lijepa priča

ROKOVCI ANDRIJAŠEVCI (15. – 17. 7. 2022.) – Zahvaljujući HŠRS nastavlja se jedna lijepa ribolovna priča, u svijetu jedinstvena, kada su u pitanju natjecanja za najmlađe uzrasne kategorije. U Rokovci Andrijaševcima održan je 66. Kup HŠRS za kadete u lovu ribe udicom na plovak. Dakako riječ je o natjecanju u kojeg je prerastao nekadašnji Slet pionira Hrvatske, koji je svoje prvo izdanje imao daleke 1956. u Vinkovcima. Od tada do danas ovo prvenstvo Hrvatske za pionire odnosno kadete o(b)držalo se, gotovo bez prestanka, sve do ovogodišnjeg natjecanja u Rokovci Andrijaševcima.

Završnica Kupa Hrvatske za kadete u lovu ribe udicom na plovak lovljena je dva dana na rijeci Bosut. Lovio se prvenstveno keder, kraćim direktašima, pa se ova staza pokazala idealnom za natjecanje za male ribolovce.

U konkurenciji kadeta nastupilo je 20 ekipa. Prvo mjesto je osvojila ekipa Udice iz Donjeg Miholjca (Patrik Drašković, Samuel Kovačević, Domagoj Šerić) sa 27 bodova. Mali Miholjčani su prvog dana bili drugi, a drugog prvi. Prvog dana natjecanja slavila je ekipa domaćinaŠRD Karas Rokovci Andrijaševci, ali su drugog dana pokvarili ukupni plasman s osvojenim devetim mjestom, pa su na kraju osvijili veoma dobro peto mjesto u državi. Drugo mjesto osvojila je ekipa Štuke Colmic Torčec, a treće Klena iz Svete Marije.

Pojedinačno kod kadeta najbolji je bio Dino Slaviček, član Klena Sveta Marija, koji je oba dana bio sektorski pobjednik. Ukupno je ulovio 5326 grama ribe u dva dana. Drugo mjesto je osvojio Vinko Lončar (Štuka Colmic Torčec) s 5 bodova (2-3), koliko je imao i trećeplasirani (3-2) Lovro Rodek, član Soma iz Kotoriba, ali sa slabijim ukupnim ulovom.

U konkurenciji kadetkinja nastupilo je trinaest ekipa iz cijele Hrvatske. Prvo mjesto osvojile su kadetkinje Klena iz Svete Marije (Ivana Pozderec, Lana Komorski, Lana Kranjec) sa 13 bodova. Prvog dana su članice Klena bile druge, a drugog prve na natjecanju. Prvog dana natjecanja prve su bile članice TSH Sensas Matchfishing Čakovec, koje su bile drugog dana druge i u konačnici druge na prvenstvu. Treće mjesto je osvojila ekipa kadetkinja Udice iz Donjeg Miholjca.

U pojedinačnom poretku slavila je Lana Kranjec (Klen Sveta Marija) sa 2 boda. Lana je oba dana bila prva u sektoru, a ukupno je ulovila 1724 grama ribe. Drugo mjesto je osvojila njena klupska kolegica Ivana Pozderec sa 3 boda (1-2), dok je treće mjesto osvojila Hana Horvat (TSH Sensas Matchfshing Čakovec) također s 3 boda (2-1), ali slabijom ukupnom gramažom ulova.

Vrhovni sudac natjecanja je bio Dražen Stipetić.