PRVENSTVO HRVATSKE – ZAVRŠENE LIGE MLADEŽI U LOVU RIBE UDICOM NA PLOVAK

3 min read

TEKST : SINIŠA SLAVINIĆ
FOTO: FACEBOOK

Leon Jug, Luka Pozderec i Kristijan Komar prvaci

BANOVA JARUGA – Sedmim i osmim kolom, održanim u subotu i nedjelju na jezeru Banova, završene su ovogodišnje lige mladeži u kategorijama U15, U20 i U25 u lovu ribe udicom na plovak. Poslije neizvjesnih osam kola održanih na vodama u Žabniku, Rakitju i Banovoj poznati su sastavi reprezentacija u kategorijama mladeži za svjetsko prvenstvo koje će nagodinu biti u Srbiji.

Najbolji plovkaroši Hrvatske za 2023. godinu su Leon Jug u kategoriji U15, Luka Pozderec u kategoriji U20 i Kristijan Komar u kategoriji U25.

U15

Ove godine u kategoriji U15 nastupilo je deset ribolovaca starosti do 15 godina. Naslov prvaka Hrvatske uvjerljivo je osvojio Leon Jug, član TSH Sensas Matchfishing Čakovec sa 13,5 bodova. Leon je vodio gotovo cijelo prvenstvo i imao je veoma dobar skor plasmana: 7-1-2-2-2-1-1-1. Pobjedu je osigurao tri kola prije kraja. Na Banovskom jezeru prvenstvo je okončao s tri prva sektorska mjesta u tri kola. Drugo mjesto osvojila je njegova klupska kolegica Hana Horvat, a treće mjesto Petar Matijašić, Štuka Colmic Torčec.

Chris standing up holding his daughter ElvaChris standing up holding his daughter ElvaChris standing up holding his daughter Elva

TABLICA U15

  1. Leon Jug, TSH Sensas Matchfishing Čakovec 13,5
  2. Hana Horvat, TSH Sensas Matchfishing Čakovec 29,5
  3. Petar Matijašić, Štuka Colmic Torčec 29,5
  4. Vinko Lončar, Štuka Colmic Torčec 38,5
  5. Gabrijel Varga, Gavatica Futura Sensas Prelog 41

U20

U kategoriji U20 lovilo je devetnaest mladih ribolovaca. Naslov prvaka Hrvatske poslije osam kola izborio je Luka Pozderec, član Klena Sveta Marija sa 16 bodova. U osam kola Luka je tri puta bio prvi, dva puta drugi, dva puta treći, te jednom šesti. U zadnjem kolu osvojio je u sektoru prvo mjesto i time „pobjegao“ najvećem konkurentu Patriku Orehovečkom, Štuka Colmic Torčec, koji je u zadnjem kolu u sektoru bio treći, pa je u konačnici osvojio naslov hrvatskog doprvaka sa 17,5 bodva, dok je treći Tomislav Tančak, iz Nove Gradiške sa 22 boda.

TABLICA U20

  1. Luka Pozderec, Klen Sveta Marija 16
  2. Patrik Orehovečki, Štuka Colmic Torčec 17,5
  3. Tomislav Tančak, Mrena Xtra Baits N. Gradiška 22
  4. Patrik Kovač, TSH Sensas Matchfishing Čakovec 24
  5. Fabricio Ištvanek, Ribomanija Turopolje 24,5

U25

Kristijan Komar, ŠRD Bjelovar prvak je Hrvatske u kategoriji U25 sa 18 bodova. Komar je suvereno kročio kroz osam kola ovogodišnje, veoma jake lige u kojoj je nastupilo sedamnaest ribolovaca. Komar je imao skor sektorskih plasmana: 1-4-2-3-3-4-1-2. Zadanja dva kola odradio je rutinski. U sedmom kolu je bio prvi u sektoru sa 13840 grama ribe, a u osmom drugi sa 12930 grama. S odličnim rezultatima, na korak do Kristijana bila je Sara Strbad, Drava Donji Mihaljevec sa 20,5 bodva, a treće mjesto je osvijio Vito Frinčić, Rak Rakitje sa 22 boda. U reprezentaciju su ušli iskusni natjecatelji s puno „utakmica u štapovima“ i s nekoliko reprezentativnih nastupa, pa se treba s puno optimizma nadati odličnim rezultatima, pa i postolju, dogodine na svjetskom prvenstvu u Srbiji.

TABLICA U25

  1. Kristijan Komar, Bjelovar 18
  2. Sara Strbad, Drava Donji Mihaljevec 20,5
  3. Vito Frinčić, Rak Rakitje 22
  4. Mario Matić, Bjelovar 27
  5. Luka Kristić, Bjlka Grabolino GME Sunja 29
“LOV RIBE UDICOM NA PLOVAK”
PRVENSTVO HRVATSKE  2023 – MLADEŽ U 25
POJEDINAČNI PLASMAN
         
Red. br. IME I PREZIMEEKIPAI. koloII. koloIII. koloIV. koloV. koloVI. koloVII. koloVIII. kolonajslabiji rezultatUKUPNO
Žabnik 22.04.2023.Žabnik 23.04.2023.Finzula Rakitje 27.05.2023.Finzula Rakitje 28.05.2023.Banova Jaruga 17.06.2023.Banova Jaruga 17.06.2023.Banova Jaruga 30.09.2023.Banova Jaruga 01.10.2023.-50%
                    
   bodgramabodgramabodgramabodgramabodgramabodgramabodgramabodgrama bodtežinaPLASMAN
                       
1Komar KristijanŠRD Bjelovar11,20941,26721,15432,040310,42448,435113,840212,93021851,2991
2Strbad SaraDrava Donji Mihaljevec21,08512,25731,91322,219111,16949,85076,755411,6103.520.546,8582
3Frinčić VitoRak Rakitje378931,310111,811832868,835110,610213,220214,72042261,6233
4Matić MarioŠRD Bjelovar11,31261,27922,75624,47187,19167,015312,900311,44042748,3644
5Kristić LukaBjelka GME GARBOLINO Sunja442251,15051,36242,801211,24257,395412,520115,0002.527.551,8925
6Nagy JosipŠRD Bjelovar645831,44631,15051,75439,74667,360311,060313,33032946,3046
7Strbad KarloSom Kotoriba246451,303114,06033,01959,25473,77558,75577,0853.531.547,7157
8Vlašić SimonaKlen Sveta Marija342721,69871,029783529,88357,16068,345410,5303.532.539,9078
9Komorski AdrianaLinjak Veliki Bukovec531122,22041,82612,42877,98776,530211,60096,1854.532.539,0879
10Dražić MatkoBjelka GME GARBOLINO Sunja622141,443499161,71548,434210,58049,59569,80533342,78410
11Horvat MarkoSom Kotoriba719212,25461,3387495111,670310,10086,57586,19543738,81911
12Šalković MatejKorana Karlovac54677829677680.267,859112,710511,770510,35043944,76112
13Gredičak OliverKorana Karlovac8412933793969058,424212,260113,550113,3404.539.548,71913
14Vinković MarkoPiškor Zagreb818588138545112,16049,891310,720610,83067,91544053,05914
15Mutak MarijanaDrava Donji Mihaljevec741561,106767341,08274,93383,85078,03577,45544927,54915
16Mulc FilipMrena Nova Gradiška461386945975593894,12592,18596,07558,5154.549.524,12016
17Tomić PetraGlavatica Futtura Sensas ” Prelog919871,0938505666484,48682,47587,15586,7554.557.523,33117
Tablice

Niti jedan dio Praktičnog ribolova i Praktičnog ribolova more ne smije se reproducirati bez pisane dozvole izdavača. Uredništvo ne odgovara za stavove i moguće krive navode u autorskim tekstovima. Copyright © 2023 Praktični Ribolov | Sva prava zadržana