SVJETSKO PRVENSTVO U FEEDER RIBOLOVU

2 min read

TEKST : SINIŠA SLAVINIĆ

A gdje je Hrvatska?

KINROOI – Može se reći da je Srbija, što se slatkovodnog ribolova tiče, ove godine najuspješnija svjetska nacija. Poslije osvjenog naslova svjetskih prvaka na Svjetskom seniorskom prvenstvu u lovu ribe udicom na plovak na SP u Hrvatskoj, srpska feeder seniorska reprezentacija slavila je na Svjetskom prvnstvu u feeder ribolovu, koje je 8. i 9. kistopada održano u Belgiji. Na kanalu u belgijskom Kinrooi – Limburg, nastupile su 23 reprezentacije iz Europe i Afrike.

Reprezentacija Srbije je pokazala da je trenutno najbolja na svijetu i uvjerljivo je osvojila naslov svjetskih prvaka. Prvog dana natjecanja bila je prva sa sektorskim skorom (1-2-13-3-13), dok je drugog bila četvrta (8-3-3-14-14). S ukupno osvojenim 71 bodom popela se na svjetski feederaški tron. Englezi, koji su prvog dana nešto lošije startli, drugog su bili vodeći i uspjeli su se na kraju dokopati svjetskog srebra ispred, također, odličnih Mađara. Može se reći da su ovo tri, trenutno najbolje svjetske sile u feeder ribolovu, koje su za koplje bolje od ostatka „svijeta“ kad je feeder ribolov u pitanju.

U pojednačnom poretku naslov svjetskog prvaka osvojio je Španjolac Jose Maria Macias s 3 boda. Španjolac je prvog dana bio drugi, a drugog prvi u sektoru.Ukupno je ulovio 19.380 grama ribe. Drugo mjesto na svijetu s 4 boda (3-1) osvojio je Irac Michael Buchwalder, a treće Čeh Josif Konopašek sa 6 bodova (3-3).

Na žalost među 23 svjetske feeder nacije na ovogodišnjem svjetskom prvenstvu nije bilo i hrvatske reprezentacije. Zbog toga veliko pitanje HŠRS-u: Zašto nije nastupila hrvatska repka?

Možda će dogodine. Svjetska ribolovna federacija je u svom kalendaru za 2023. najavila da će se svjetsko prvenstvo u feeder ribolovu održati u Ukrajini. S obzirom na nimalo optimističan razvoj situacije što se tiče rata u toj zemlji teško je vjerovati da će Ukrijina biti domaćin SP, pa će to vjerojatnije biti neka od zemalja koje su se kandidirale za Svjetsko prvenstvu u feederu ribolovu za 2024. godinu (Irska, Srbija ili Engleska).