SVJETSKO PRVENSTVO U LOVU RIBE ZA U15, U20 I U25 KATEGORIJU

2 min read
Hrvatska je prvak svijeta!

Hrvatska je prvak svijeta

Tekst: Siniša Slavinić

SZOLNOK – Na kanalu rijeke Tise, u mađarskom Szolnoku, na kojem je već održano nekoliko velikih svjetskih natjecanja, održana su nedavno i svjetska prvenstva za mlade ribolovce u kategorijama U15, U20 i U 25. Hrvatska reprezentacija u kategoriji U 25 ostvarila je povijesni uspjeh osvojivši na 13. svjetskom prvenstvu u toj kategriji naslov svjetskih prvaka. Dugo priželjkivano zlato ostvareno je s 21 bodom (127.947 g). Hrvatski ribolovci ostavili su uvjerljivo (bili s prvi i prvog i drugog dana natjecanja) iza sebe reprezentacije Italije s 26 bodova (120.883 g) i Španjolske 26 bodova (111.021 g).

Pojedinačno naslov prvaka svijeta osvojio je Španjolac Luis Tamarit Isabel s dvije sektorske pobjede (20.670 g). Najblje plasirani hrvatski reprezentativac, s četvrtim mjestom na svijetu, bio je Mario Pejaković s 3 boda (2-1). Ostali naši reprezentativci osvojili su također odlične svjetske plasmane: 7. Leon Međimurec 5 bodova (1-4), 8. Dino Hrenar 6 (4-2) i 9. Leon Funes 6 (1-5).

Zlatna U25 reprezentacija nastupila je u sastavu: Leon Funes, Leon Međimurec, Dino Hrenar, Mario Pejaković, a kapetani ekipe bili su Željko Vrankić i Miroslav Molnar.
Na 34. svjetskom prvenstvu u kategoriji U20 reprezentacija Hrvatske osvojila je šesto mjesto. Naslov svjetskih prvaka ponjeli su domaćini, Mađari sa 9 bodova (35.224 g), ispred Poljaka s 25 bodova (23.440 g) i trećeplasiranih Španjolaca sa 27,5 bodova (21.805 g).
Za reprezentaciju U20 nastupili su: Sara Strbad, Matej Šalković, Vito Frinčić i Marko Vinković, a kapetan i trener ekipe bili su Željko Sabolić i Ivica Jakupak.
Blizu medalje bila je reprezentacija Hrvatske U15. Na žalost nešto lošiji nastup prvog dana stajao je reprezentaciju medalje, tako da su se najmlađi hrvatski ribolovci vratili kući s (vrlo dobrim) četvrtim mjestom na svijetu, kojeg su osvojili s 37 bodova. Naslov svjetskih prvaka pripao je Mađarima sa 13 bodova (25.891 g). Drugo mjesto osvojila je Italija s 21 bodom (18.037 g), a treće Španjolska s 21 bodom (16.195 g).
Pojedinačno naslov svjetskog prvaka ponio je Benedik Lorinez (Mađarska) s dvije sektorske pobjede i ukupno ulovljenih 6.756 g ribe. Najbolje plasirani hrvatski reprezentaivac bio je Tomisloav Tancak na 12. mjestu s 8 bodova (5-3). Ostali hrvatski reprezentativci bili su: 13. Jan Varga 9 (6-3), 19. Fabrcio Ištvanek 11 (4-7), 27. Patrik Kovač 10 (0-3) i 31. Lana Picer 13 (6-0).

Reprezentacija U-15 nastupila je u sastavu Lana Picer, Patrik Kovač, Jan Varga, Fabricio Ištvanek, Tomislav Tančak, dok su kapetan i trener bili Ivica Bonino Hasan i Zlatko Paučnik.

Niti jedan dio Praktičnog ribolova i Praktičnog ribolova more ne smije se reproducirati bez pisane dozvole izdavača. Uredništvo ne odgovara za stavove i moguće krive navode u autorskim tekstovima. Copyright © 2023 Praktični Ribolov | Sva prava zadržana