SVJETSKO PRVENSTVO U RIBOLOVU U LEDU

2 min read

TEKST : SINIŠA SLAVINIĆ

Pobjeda Ukrajinaca

TARTU (25. i 26. 2. 2023.) – Svjetska ribolovna federacija za slatkovodni ribolov (FIPSed) otvorila je (kao i svake godine) prvenstvenu sezonu međunarodnih natjecanja organizacijom svjetskog prvenstva u ribolovu kroz otvore u ledu – „ice fishingu“. 19. svjetsko prvenstvo u ovoj disciplini održano je ove godine od 20. do 26. veljače u Estoniji na jezeru Vortsjarv. Nastupilo je jedanaest reprezentacija iz Europe i Sjedinjenih Američkih Dražava.

Poslije dva dana nadmetanja slavili su reprezentativci Ukrajine sa 24 boda i ukupno ulovljenih 34.675 grama ribe. Ukrajinski reprezentativci ostvarili su prvog dana u svojim setorskim pozicijama na zaleđenom jezeru skor: 1-4-3-4-3 dok su drugog dana imali čak dva sektorska prvaka: 1-2-2-3-1. Drugo mjesto osvojila je ekipa Litve sa 40 bodva, a treće Latvije sa 46 bodova.

U pojedinačnom poretku naslov svjetskog prvaka je osvojio Ukrajinac Oleksii Zaiko s 2 boda i dvije sektorske pobjede i ukupno ulovljenih 7.968 grama ribe. Drugo mjesto je osvojio Andris Jerums iz Latvije s 3 boda (1-2), dok je broncu na svjetskom prvenstvu osvojio Ihor Novhorodskyi (Ukrajina) sa 4 (3-1) boda.

Na jezeru Vortsjarv lovila se uglavnom sitna bijela riba.

Sljedeće, jubilarno 20. svjetsko prvenstvo u rbolovu kroz otvore u ledu održat će se u Mongoliji početkom 2023. godine.