14. KUP JADRANSKO PODUNAVSKIH ZEMALJA U ŠARANSKOM RIBOLOVU

2 min read

TEKST : SINIŠA SLAVINIĆ

Prelazni pehar ponovo odlazi u Srbiju

NAŠICE (31. 8. – 2. 9.) – Hrvatski športsko ribolovni savez i ŠUD Šaran Našice, uz potporu Grada i Turističke zajednice Našice, bili su ove godine domaćini 14. Jadransko-podunavskog kupa u šaranskom ribolovu. Natjecanje je održano ovaj tjedan na jezeru Lapovac, a nastupilo je deset ekipa iz Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske. Prilično neizvjesna borba od samog početka vodila se između tri, četiri ekipe koje su se izmjenjivale na čelnim pozicijama poslije svakog vaganja.

Na kraju, s 211,43 kg ukupnog ulova amura i šarana prvo mjesto osvojila je ekipa USR Šaran 1 Kikinda. Tako, veliki prelazni pehar RAJP organizacije ponovo odlazi u Srbiju iz koje je pobjednik bio i na prošlogodišnjem „Balkanskom kupu“ u šaraniji, kako to vole reći tamošnji ribolovci. Drugo mjesto osvojila je ekipa ŠRK Župa Nikšićka iz Crne Gore sa 206,95 kg ulova. Veseli da je treće mjesto osvojio hrvatski predstavnik na ovom natjecanju, ekipa ŠRD Slavija Severin, za koju su lovili Hrvoje Mihalinec i Igor Palaić. Severinčani su na poziciji broj 10 ulovili 147,55 kg ribe.

Najveći ulov im je bio šaran od 7,83 kg. Najveći ulov na natjecanju ostvarila je prvoplasirana ekipa. Dečki iz Srbije ulovili su primjerak šarana težak 22,45 kg. Što se tiče ostalih hrvatskih predstavnika, ekipa UZPŠR Ulovi i pusti iz Slavonskog Broda osvojila je četvrto mjesto, ŠUD Šaran Našice HR 1 CCB bili su peti, a ekipa Piškor 2 BA Interland Zagreb osvojila je sedmo mjesto.

Chris standing up holding his daughter ElvaChris standing up holding his daughter ElvaChris standing up holding his daughter ElvaChris standing up holding his daughter Elva