SVJETSKO PRVENSTVO U „ICE FISHINGU“

1 min read

TEKST: SINIŠA SLAVINIĆ

Pobjeda Litve

KHARKHORUM (8. – 10. 3. 2024.) – Natjecateljsku sezonu, svjetskih i europskih prvenstava, svjetska ribolovna federacija za slatkovodni ribolov FIPSed, svake godine otvara Svjetskim prvenstvom u „ice fishingu“ – ribolovu kroz otvore u ledu. Ove godine, jubilarno 20. po redu svjetsko prvenstvo u toj disciplini održano je u Mongoliji, na jezeru Ugii. Nastupilo je deset reprezentacija iz SAD-a, Europe i Azije. Poslije dvodnevnih nadmetanja, u subotu i nedjelju, najbolji su bili ribolovci Litve, koji su slavili i u ekipnoj i u pojedinačnoj konkurenciji. Dapače, uvjerljivo. Reprezentacija Litve je u dva dana imla sektorski skor: 1-5-1-5-1 i 2-6-2-3-1 osvojivši ukupno 27 bodova. Drugoplasirane Amerikance ostavili su za 15,5 bodova razlike (42,5). Treće mjesto osvojila je reprezentacija Ukrajine (45,5).

I u pojedinačnoj konkurenciji Litvanci nisu imali konkurencije. Sva prva tri mjesta osvojili su litvanski predstavnici. Naslov svjetskog prvaka s dvije sektorske pobjede i ukupno ulovljenih 33.624 grama ribe osvojio je Arunas Kuska, ispred svojih sunarodnjaka Arturasa Skvirba i Leonasa Mindaugasa.

Sljedeće godine najbolji ribolovci svijeta u „ice fishingu“ okupit će se u SAD-u, gdje će biti održano 21. svjetsko prvenstvo u ribolovu kroz otvore u ledu.

Chris standing up holding his daughter ElvaChris standing up holding his daughter ElvaChris standing up holding his daughter Elva